PostNord-Cup 2020

Her er kampoppsettet og tabeller for PostNord-Cup 2020.

Da kan vi gratulere Vålerenga 2 med seieren i årets PostNord-Cup etter seier 5-3 mot Notodden på Optime Arena.

Vil også takke de andre deltagende lagene for gjennomføringen og ønske lykke til med forberedelsene til neste sesong

Slik ble sluttstatus etter at alle kampene er spilt:

Nr. 1 Vålerenga 2

Nr. 2 Notodden

Nr. 3. Kjelsås

Nr. 4. Odd 2

Nr. 5. Fram

Nr. 6. Bærum

Nr. 7. Moss

 

Mvh

Notodden FK

 

 

Desverre har Mjøndalen2 trukket seg fra turneringen. Alle kampene til Mjøndalen2 blir satt til tap 3-0. Kampen om 7. og 8. plassen utgår.

Det vil bli spilt tre innledende kamper og satt opp tabeller for PostNord-Cup 2020. Deretter avsluttes det med finale og plasseringsspill om de øvrige plassene.

Hvis oppsettet tilsier det så vil alle lagene få to hjemmekamper og to bortekamper.

Hjemmelaget står for administrasjon av dommerne.

Hjemmelaget sender resultat etter ordinær tid, eventuelt etter straffer, lagoppstillinger samt gule/røde kort og navn på dommere til [email protected] rett etter kampslutt på tilsendt kampskjema.

Det følges samme regler for 2'er lagene som i ordinært seriespill.

Ved uavgjort ved ordinær tid skal kampen avgjøres på straffer og tre poeng tilfaller vinnerlaget, målforskjellen står etter ordinær tid.

Premien til vinnerlaget blir levert av PostNord og består av kr. 25.000,- som vil bli overlevert til vinnerlaget etter at finalen er ferdiggspilt.

Vi har fått tilbakemelding fra Amedia om at de via Direktesport vil sende alle kampene i årets PostNord-Cup og det setter vi stor pris på. Se oversikten fra DIrektesport her 

Det er viktig å presisere viktigheten av at alle klubbene til enhver tid følger den oppdaterte protokollen for gjennomføring av fotballkamper fra NFF.

Cupen vil bli spilt etter følgende plan;

Pulje 1

  • Bærum
  • Kjelsås
  • Moss
  • Vålerenga 2

Pulje 2

  • Mjøndalen 2
  • Fram
  • Notodden FK
  • Odd 2

Minner om at kamper med 2’er lag er lagt til mandager og alle kamper er satt opp kl. 19.00. Presiserer at lagene kan bli enige om de ønsker å flytte til fredag eller eventuelt annet klokkeslett. Husk å gi beskjed på [email protected] ved endring. Siste runde er plasseringsspill og vi prøver i utgangspunktet å få til slik at alle lagene får to hjemmekamper og to bortekamper om kabalen går opp. Vi ser da hvem som får hjemmekamp i finale/plasseringsspill når innledende runder er klare.

Tabell Pulje 1:

LAGSVUTMÅLP
Vålerenga 233009-39
Kjelsås31026-43
Bærum31023-33
Moss31020-83

 

Tabell Pulje 2:

LAGSVUTMÅLP
Notodden32019-56
Odd 2320110-76
Fram32018-66
Mjøndalen 230030-90

 

Kampoppsett    

DatoHjemmelagBortelagKl.Resultat
16.10.2020KjelsåsMoss19:004-0
19.10.2020BærumVålerenga 216:002-2 (5-6 str.)
18.10.2020FramOdd 215:003-4
19.10.2020Mjøndalen 2Notodden19:000-3 

 

DatoHjemmelagBortelagKl.Resultat
23.10.2020MossBærum18:000-0 (5-3 str.)
23.10.2020NotoddenFram19:002-2 (3-5 str.)
26.10.2020Vålerenga 2Kjelsås19:003-1
26.10.2020Odd 2Mjøndalen 217:003-0

 

DatoHjemmelagBortelagKl.Resultat
30.10.2020KjelsåsBærum19:001-1 (1-4 str)
02.11.2020MossVålerenga 219:000-4
01.11.2020Odd 2Notodden15:003-4
02.11.2020FramMjøndalen 219:003-0

 

DatoHjemmelagBortelagKl.Resultat
09.11.2020NotoddenVålerenga 218:003-5
09.11.2020Odd 2Kjelsås19:001-2
06.11.2020BærumFram18:001-6
06.11.2020MossMjøndalen 219:00Utgår

 

Annonse: