Den første omgangen starter på verst tenkelig vis og Herkules får godkjent en skåring som i følge alle som så den var klar offside. Etter dette styrer vi spillet hele omgangen, vi er flinke til å vinne dueller på midten og til å fordele baller på både spiss og vinger. Positivt å se at det vi øver på kommer frem i kampsituasjoner. Til pause står det NOE ufortjent 1-0 til Herkules. Før pause hadde vi et stormløp mot Herkules målet og kunne like gjerne ledet både 2 og 3-1. Herkules fikk beinet ballen vekk i siste sekund, eller så reddet de på streken.
I pausen ble vi enig om å fortsette stormløpet mot Hekules. Jeg er veldig fornøyd med at vi gjorde det vi ble enig om i pausen og fortsatte med å presse Herkules inn i egen 16-meter. Etter mange store sjanser og mye press mot mål kom skåringen. Andreas gjør en perfekt vingjobb da han parkerer både backen og resten av Herkulesgutta og slår ballen 45 grader ut i feltet der Mikal Laksesvela kommer i hundre og sklir ballen i mål. En av årets deiligste skåringer. Et mål tatt ut av læreboka. Ekstra moro å se at midtbanen og forsvaret fungerer som det gjorde før i år og at vi får brukt vingene. I andre omgang har vel ikke Simen et eneste skudd på seg og skal ha ros for at han orket å stå bak der i det griseværet som var. Takket være meget godt forsvarspill av Langseth, Marius, Natadal, Trym og Nuno. Alle som så kampen var nok enig om at vi virkelig hadde fortjent en seier i denne kampen.
Eirik Særsland. Eirik spiller sin beste kamp i år, vinner dueller og serverer baller som han gjør på sitt beste!
Erlend Langseth. Storspiller i forsvaret, stopper det som er og er flink til å skjerme ball og sende den videre (På bakken).
Erlend Natadal. Imponerer på ving i første og som back i andre. Virkelig bra i førsteforsvarsjobben. Kjempekamp av Erlend.

