Etter stortapet mot Hei skulle NFK G16 1 prøve å reise seg igjen, noe de greier i kveld mot Herkules.
Kampen blir spilt i et vått og kaldt vær.
Kampen starter med et stort press fra NFK, det går ikke mer en 2min før Stian Velta får til et flott innlegg foran mål som Vetle Thorstensen setter kontant i mål 1-0. NFK kjører på og etter 11min blir Jørgen Kasin spilt fint igjennom, han vipper ballen over keeper og det står 2-0. To min senere varter NFK opp med glimrende passningspill som ender hos Jonas Skatter som setter ballen fint i mål 3-0.
Etter 18min løper Jørgen Kasin fra hele forsvaret til Herkules og setter ballen tilside for keeper 4-0.
Herkules har lite å stille opp mot et godt arb. NFK som spiller seg til mange sjanser og til tider meget godt spill. Etter 30min drar Jonas Skatter av et skudd fra 16m som går via en motspiller og rett i mål
5-0. Etter 36min legger Vetle Thorstensen på til 6-0 og Jørgen Kasin i det siste spillemin til 7-0.
NFK tar pause på en fin 7-0 ledelse som er fullt fortjent. I pausen skryter Kim av mye fint spill og fine mål, men han mener NFK har mer å by på når det gjelder å la ballen gå fort fremmover og gjøre seg mer spillbare uten ball.
Andre omg. starter ikke som den første, NFK slipper motstander noe inn i kampen ved at spillere skal gjøre mye selv og det blir mye feil passninger. Etter 14min utnytter Herkules dette og det står 7-1.
Nå våkner NFK, spillerene lar ballen gå mere på bakken og går tetter opp i mot motstander. Jonas Skatter går noe hardt til i en takling og dommer gir han gult kort. Etter 17min skyter Rune Bøen et utagbart skudd som suser inn i vinkelen fra ca 20m 8-1. Etter 27min er det Jørgen Kasin som skyter fra skrått hold ballen blir fint styrt i mål av Selemon Sunde 9-1. Etter 29min blir Rune Bøen fint spilt igjennom av Stian Velta, Rune vipper ballen kontrolert over keeper 10-1. Like etterpå kommer Radji Aslami seg helt ned til dødlinja og slår en perfekt passning ut til Jørgen Kasin som setter ballen kontant i mål 11-1. Kampen blir avsluttet med en corner som Henrik L. Wåle slår perfekt inn i felte, Rune Bøen setter panna til og det stå 12-1. NFK vant en meget fortjent lag seier med mange fine mål, men trener Kim vil gi et lite ekstra pluss til Sturla Aas som kjempet bra bak i forsvar.
Troppen som spilte: Halvard Underdal, Håkon Underdal, Andreas Særsland, Henrik L. Wåle,
Jonas Skatter, Jørgen J. Kasin, Radji Aslami, Rune Bøen, Stian Velta, Torkjell Flatland,
Vetle Thorstensen, Selemon Sunde, Jørn Schia og Sturla Aas

